Претплати се на Кирилица RSS
Follow kirilica on Twitter
 
 
 
 
 
Јелена Карлеуша доаѓа во Скопје
недела, 15 август 2010
 
Српската турбо фолк пејачка викендов потпишала договор за концерт во спортската сала Борис Трајковски. Концертот ќе се оддржи на 20 ноември
 

 
 

Српската пејачка Јелена Карлеуша доаѓа во Скопје. Таа викендов потпишала договор за концерт во спортската сала Борис Трајковски. Концертот ќе се оддржи на 20 ноември. Договорот го потпишала со Top music.

-Информацијата е точна, веќе не исконтактираа и ја договараме промоцијата на концертот на балканската ѕвезда Карлеуша. Се уште е рано да се зборува за детали од нејзиниот концерт. Кога ќе дојде време, се ќе биде соопштено на прес конференција - велат од Тop music.


Ова е прво гостување на Карлеуша во земјава. Таа најавува спектакл налик на оној кој се оддржал годинава во белградската Арена. Од Top music велат дека ќе биде поставена 20 метарска сцена, на која освен Карлеуша ќе се појаваѕ и 8о танчери.

 

Share
Испрати коментар


преостанати карактери

Име:

Град:

E-mail:


Коментари

Содржината на коментарите претставува лично мислење на авторите и не треба да се доведува во корелација со ставовите и уредувачката политика на Кирилица. Редакцијата го задржува правото да ги отстрани оние коментари кои не се однесуваат на веста од оваа страница или пак оние со некоректна содржина.

Известете не за некоректни коментари на komentari@kirilica.com.mk

, на 01.05.2011 во 10:47
Jelena Karleusa u Skopje??? A koj ce pee??? :):):)))))
Dzoni, Skopje на 17.08.2010 во 00:14
So bara ova transvestitov u Skopje, pa tuka e Boki e@aago...
Stojko, Skopje на 16.08.2010 во 13:22
Po letnite odmori, Najavuvame vrakanje na shundot i kicot vo drzavata. Se nadevame na se poveke supaci koi ke prisustvuvaat na ovoj koncert.
Bate Borisov, Sk на 16.08.2010 во 08:49
Ama pejacka :)))
Zoki, Bitola на 15.08.2010 во 23:19
 
 
 
  ОСТАНАТИ ВЕСТИ
Зошто 1 април е ден на шегата кога на никого не треба да верувате! ? 01.04 | 10:27
„Априлијада 2015“ за Светскиот ден на шегата 01.04 | 10:00
Што прави поместувањето на стрелките на часовникот на вашето тело 30.03 | 13:02
Скопското астрономско друштво организира воведен курс по астрономија 30.03 | 10:45
Саша Барон Коен во улога на Фреди Меркјури 30.03 | 09:56
„Лебедово езеро“ вечерва во МОБ 28.03 | 10:48
Русија ќе организира туристички посети на Вселената 26.03 | 13:10
Најубавата Јапонка не била „доволно Јапонка“ 26.03 | 11:47
Возач на автобус не сакал да појде додека некој не и ослободи место на бремена жена 25.03 | 11:59
Иницијатива за Скопски карневал 25.03 | 11:32
Новели за убиството од Оливера Николова 23.03 | 10:53
Внимавај: Паѓаат јајца! 21.03 | 23:33
„Есмералда“ во МОБ 20.03 | 10:06
Директор на угледна компанија на сите вработени испратил слика од пијана колешка 19.03 | 14:15
Четкар ќе настапи во Њујорк и Чикаго 18.03 | 12:22
ИКЕА забрани играње криенка во нејзините продавници 18.03 | 11:58
Како изгледа една работна недела на Јапонците 17.03 | 17:49
Премиера на„Вујко Вања“ во режија на Бузалковска 15.03 | 10:48
Филмот заработи 550 милиони, а ѕвездите на „50 нијанси сиво“ заработиле само по 250.000 долари 13.03 | 10:10
Креативните луѓе се чувствителни на бучава 13.03 | 10:07
Концерт на Филхармонијата со рускиот виртуоз на труба Сергеј Накарјаков 12.03 | 08:04
Автобус со туристи ја промашил дестинaцијата за 1.200 километри 10.03 | 10:27
Сашко Коцев и Тони Михајловски дел од екипата на филмот „Ќе бидеме светски прваци“ 10.03 | 09:55
Мажите се поголеми „нарциси“ од жените 07.03 | 09:10
Една чашка ве прави поатрактивни 06.03 | 12:00
Три епизоди од ТВ-серијата „12 Мајмуни“ снимени во Македонија 06.03 | 11:58
Почина Влада Дивљан од „Идоли“ 05.03 | 17:54
Хуманитарен концерт на „Танец“ и МОБ за поплавените подрачја 04.03 | 07:57
Драмски театар одбележува 50 години од вселување во објектот 04.03 | 07:57
Почина „револуционерната љубов“ на Фидел Кастро 03.03 | 11:40