Претплати се на Кирилица RSS
Follow kirilica on Twitter
 
 
 
 
 
Јелена Карлеуша доаѓа во Скопје
недела, 15 август 2010
 
Српската турбо фолк пејачка викендов потпишала договор за концерт во спортската сала Борис Трајковски. Концертот ќе се оддржи на 20 ноември
 

 
 

Српската пејачка Јелена Карлеуша доаѓа во Скопје. Таа викендов потпишала договор за концерт во спортската сала Борис Трајковски. Концертот ќе се оддржи на 20 ноември. Договорот го потпишала со Top music.

-Информацијата е точна, веќе не исконтактираа и ја договараме промоцијата на концертот на балканската ѕвезда Карлеуша. Се уште е рано да се зборува за детали од нејзиниот концерт. Кога ќе дојде време, се ќе биде соопштено на прес конференција - велат од Тop music.


Ова е прво гостување на Карлеуша во земјава. Таа најавува спектакл налик на оној кој се оддржал годинава во белградската Арена. Од Top music велат дека ќе биде поставена 20 метарска сцена, на која освен Карлеуша ќе се појаваѕ и 8о танчери.

 

Share
Испрати коментар


преостанати карактери

Име:

Град:

E-mail:


Коментари

Содржината на коментарите претставува лично мислење на авторите и не треба да се доведува во корелација со ставовите и уредувачката политика на Кирилица. Редакцијата го задржува правото да ги отстрани оние коментари кои не се однесуваат на веста од оваа страница или пак оние со некоректна содржина.

Известете не за некоректни коментари на komentari@kirilica.com.mk

, на 01.05.2011 во 10:47
Jelena Karleusa u Skopje??? A koj ce pee??? :):):)))))
Dzoni, Skopje на 17.08.2010 во 00:14
So bara ova transvestitov u Skopje, pa tuka e Boki e@aago...
Stojko, Skopje на 16.08.2010 во 13:22
Po letnite odmori, Najavuvame vrakanje na shundot i kicot vo drzavata. Se nadevame na se poveke supaci koi ke prisustvuvaat na ovoj koncert.
Bate Borisov, Sk на 16.08.2010 во 08:49
Ama pejacka :)))
Zoki, Bitola на 15.08.2010 во 23:19
 
 
 
  ОСТАНАТИ ВЕСТИ
„Лисистрата“ - премиера на „Театар Комедија“ 20.12 | 09:36
Претстава „Петар Пан“ во МОБ 20.12 | 09:27
Мартина Навратилова се ожени со долгогодишната девојка 18.12 | 19:11
Си отиде сосе блокаторот за погрешно паркирање 18.12 | 19:10
„Плавуша“ падна на првото прашање на „Милионер“ 18.12 | 18:50
Дел од филмовите на кои работеше македонската ФХ3Х во трка за Оскар 18.12 | 16:33
„Да тргнеме сењор!“ - премиера на МНТ 18.12 | 13:47
„Сони“ го откажа прикажување на „Интервју“ заради терористичките закани 18.12 | 08:27
Џастин Тимберлејк и Џесика Бил очекуваат бебе 17.12 | 19:53
Нов вид на полжави добија име по Џо Страмер од Клеш 17.12 | 10:04
Терористички закани за оние кои ќе го гледаат The Interview во кино 17.12 | 08:35
Традиционален новогодишен концерт на Воениот оркестар на АРМ 17.12 | 07:46
Операта „Така прават сите“ во МОБ 17.12 | 07:46
Амал Аламудин е најфасцинантна личност во 2014 година 16.12 | 22:10
„Пат околу светот“ - премиера на Театарот за деца и младинци 16.12 | 15:01
И „култура“ стана збор на 2014 година 16.12 | 13:12
Најлошите филмови оваа година 16.12 | 10:01
Рај на Земјата: Скијање на Алпите на сончев ден 15.12 | 22:27
Во зоолошка во Сан Диего, умре еден од шесте преостанатите бели носорози на планетата 15.12 | 19:34
„Да го поздравиш и да ми го бациш“ најдобар македонски твит во 2014 15.12 | 10:36
Хуманитарен концерт за децата со посебни потреби и аутизам 15.12 | 08:45
Македонци поставија нов Гинисов рекорд во туркање автомобил 15.12 | 08:13
Полскиот филм „Ида“ најдобар филм за 2014 во Европа 14.12 | 13:40
Десетте најчудни забрани ширум светот 14.12 | 13:40
Хакери го објавија сценариото за новиот филм за Џејмс Бонд 13.12 | 16:27
Награди за најдобрите блогери и твитерџии од Македонија 13.12 | 09:40
Изложба и концерт на Тони Китановски Трио и Дуке Бојаџиев во Њујорк 12.12 | 23:36
Стенд-ап комичарот Марјан Ѓоргиевски ќе ја режира „Кокошка“ во Битолскиот театар 12.12 | 23:36
Велшки политичар бара забрана за „Дилајла“ на Том Џонс зашто заговара убиство 12.12 | 21:48
Знаете ли колку долго може да издржи нашиот мочен меур, а да не се помочаме? 12.12 | 20:34